21 maja 2022 Wybór drukarki
Przezwyciężanie wyzwań związanych z wejściem na rynek globalny

Na pewnym etapie można zacząć myśleć o rozszerzeniu działalności na nieco dalsze obszary. Rozwój firmy jest naturalną koleją rzeczy dla dobrze prosperującego przedsiębiorstwa, a to może prowadzić do znacznie większych zysków i możliwości ekspansji na rynek globalny.
W takim przypadku prawdopodobnie napotkasz również kilka wyzwań, które trzeba będzie pokonać, aby osiągnąć pełny sukces biznesowy.

Mowa tu o takich kwestiach, jak bariery językowe, kwestie kulturowe, strefy czasowe, kwestie podatkowe w innych krajach oraz sposoby obejścia wszystkich tych problemów technicznych. Na szczęście, wraz z rozwojem technologii, o wiele łatwiej jest pozostawać w kontakcie z ludźmi po drugiej stronie planety niż kiedykolwiek wcześniej - w dzisiejszych czasach możemy rozmawiać z ludźmi w Japonii, siedząc wygodnie przy naszych biurowych stołach!
Jeśli chcesz zwołać konferencję telefoniczną w Australii, możesz to zrobić z łatwością, siedząc przy swoim nowym, czarnym, szklanym stole w sali konferencyjnej!

Technologia ułatwiła życie i umożliwiła firmom komunikację w znacznie łatwiejszy sposób niż kiedykolwiek wcześniej.
Nawet z tym, jednak, aby pokonać te przeszkody wymaga trochę wiedzy i planowania. Jeśli uda Ci się to zrobić, unikniesz problemów z wydajnością i utratą zysków.

Przeanalizujmy kilka najczęstszych globalnych wyzwań, z którymi można się spotkać w swojej karierze menedżerskiej, i porozmawiajmy o sposobach ich pokonania.

Różnice czasowe

Prawdopodobnie największym problemem dla firm, które współpracują z osobami z drugiego końca świata, jest niezgodność stref czasowych. Twoje godziny pracy są ich godzinami snu i na odwrót. Jak zatem zapewnić, aby komunikacja nie była zakłócona i aby nadal można było podejmować decyzje biznesowe?

  • Zawsze znaj czas w krajach, z którymi jesteś połączony - znajomość stref czasowych i różnic między nimi oznacza, że nigdy nie zostaniesz zaskoczony
  • Porozmawiaj o strefach czasowych na początku współpracy z klientem międzynarodowym i zdecyduj, która strefa czasowa będzie preferowana w pracy, np. Twoja czy ich, jeśli chodzi o terminy.
  • Bądź elastyczny - aby nowa współpraca mogła się udać, trzeba trochę dać i wziąć. Jeśli oznacza to konieczność przyjścia do biura godzinę wcześniej, aby zdążyć na spotkanie, należy to zrobić.
  • Zaplanuj spotkania - Praca w różnych strefach czasowych utrudnia codzienne rozmowy telefoniczne lub spotkania twarzą w twarz, dlatego unikaj ciągłego wysyłania wiadomości i od czasu do czasu organizuj zaplanowane wideorozmowy, na przykład raz w tygodniu. Można to robić z wygodnego miejsca przy stole konferencyjnym, za pośrednictwem łącza wideo, w czasie, który odpowiada obu stronom.
    W ten sposób utrzymasz ludzkie więzi między obiema firmami i przestaniesz polegać wyłącznie na świecie wirtualnym.

Bariery językowe

Kolejną poważną przeszkodą mogą być bariery językowe. Na szczęście język angielski jest powszechnie używany na całym świecie, ale nadal możesz mieć problemy z niektórymi firmami, które mogą nie mieć w swoich szeregach biegłych użytkowników języka angielskiego. W takim przypadku warto zatrudnić kogoś, kto zna język, np. gdy następnym razem będziesz zatrudniać kogoś do pracy w swoim nowoczesnym biurze, jednym z parametrów, na które należy zwrócić uwagę, będzie znajomość języka. Można również skorzystać z usług tłumacza, jednak jest to dość kosztowna usługa, za którą trzeba regularnie płacić.

Podobnie jak w przypadku kwestii strefy czasowej, w tym przypadku konieczne jest pewne ustępstwo, a także rozmowa z nowym klientem w momencie rozpoczynania współpracy i ustalenie, w jaki sposób będziecie się komunikować od samego początku.

Kwestie finansowe, biznesowe i podatkowe

Kolejną ważną kwestią przy prowadzeniu działalności na skalę globalną jest upewnienie się, że nie naruszysz przypadkowo żadnych przepisów prawa ani biurokracji, gdy siedzisz w fotelu zarządu i podejmujesz decyzje. Kraje na całym świecie mają różne przepisy podatkowe, różne prawa i standardy biznesowe, dlatego ważne jest, aby mieć tego świadomość i wcześniej przeprowadzić badania.
Dobrym rozwiązaniem jest rozmowa z ekspertem w dziedzinie przepisów biznesowych obowiązujących w danym kraju, a także uzyskanie profesjonalnej porady.

W dzisiejszych czasach biznes nigdy nie stoi w miejscu; albo proponujemy pracownikom nowe, elastyczne formy pracy, albo zmieniamy cały system biurowy, albo nawiązujemy współpracę z firmą z drugiego końca świata, dążąc do wzajemnego sukcesu.
Wszystkie te zmiany są niezwykle korzystne, pod warunkiem, że przed ich wprowadzeniem przeprowadzisz badania.

Zobacz również
Wybór drukarki

Elastyczna praca jest z pewnością na topie. Coraz więcej pracowników wybiera nietradycyjny sposób pracy, starając się osiągnąć równowagę między życiem domowym i zawodowym. To prawda...

Co jesz na śniadanie? Sięgasz po płatki śniadaniowe, tłustego smażonego czy może jesteś zwolennikiem tostów? Śniadanie jest powszechnie znane jako najważniejszy posiłek dnia i zapewnienie...

Inwestowanie w pracowników nie ma nic wspólnego z pieniędzmi, a wszystko z wysiłkiem. Robienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby dni Twoich pracowników przy biurku były wygodne, wymagające...