17 lipca 2022 Wybór drukarki
To Do Lists lub Scheduling - Co działa najlepiej?

Próba uzyskania więcej zrobić w czasie masz może wydawać się jak bitwa pod górę, ale to rzeczywiście znacznie łatwiejsze, gdy techniki zarządzania czasem i motywować się iść na to.

Kiedy jesteś przytłoczony dużą ilością pracy, terminami i celami, łatwo jest się zestresować. Praca staje się przykrym obowiązkiem i wszystko staje się kwaśne.

Rzecz w tym, że spędzamy ogromną ilość czasu przy naszych biurowych biurkach i ten czas z pewnością nie powinien być wypełniony stresem, wypaleniem i negatywnymi uczuciami! Jasne, każdy czuje, że chce wrócić do domu od czasu do czasu, ale jeśli czujesz się tak cały czas, to albo musisz pomyśleć o zmianie kariery, albo musisz spróbować zrobić więcej w czasie, który masz i odzyskać kontrolę.

Istnieje wiele różnych metod i strategii, które można spróbować, ale dwa z najbardziej podstawowych są rzeczywiście bardzo skuteczne zbyt. Mówimy o regularnym do zrobienia liście lub do lista app versus metoda zwana "planowanie".

Wszystko o Do Listy

Ludzie używają do listy od lat, i jest to dosłownie lista rzeczy, które musisz zrobić. Następnie zaznaczasz każdą pozycję, gdy ją wykonujesz i zyskujesz mały przypływ szczęścia, gdy tylko coś zaznaczysz.

Oczywiście, w miejscu pracy, musisz pójść o krok dalej i nadać priorytet swoim pozycje tak abyś wykonywał je w odpowiedniej kolejności. Możesz użyć do lista app dla ten lub ty możesz po prostu iść z piórem i papierową trasą - cokolwiek pracuje dla ciebie.

Czy zdecydujesz się na tradycyjną lub cyfrową do listę, nadawanie priorytetów jest najlepszym rozwiązaniem. Oznacza to, że wybierasz zadania, które są bardzo ważne lub pilne do wykonania w pierwszej kolejności i pracujesz w dół w kolejności ważności. W ten sposób dotrzymujesz terminów i niczego nie pomijasz.

Sprawdź ten film, który mówi o tym, jak można napisać lepszy do lista.

Plusem jest do listy jest to, że jesteś w stanie zobaczyć, co trzeba zrobić wyraźnie i kiedy piszesz wszystko w dół, jesteś biorąc go z umysłu, dając miejsce do myślenia wyraźnie.

Co to jest Scheduling?

Plusem planowania jest to, że nie jesteś po prostu pisząc zadanie w dół i decydując się wykonać go w późniejszym terminie, ale jesteś rzeczywiście robi czas, aby to zrobić i zaplanować go w kalendarzu.

Podczas korzystania z planowania, piszesz wszystkie zadania, które musisz zrobić i spojrzeć na swój kalendarz. Następnie wybierasz czas, kiedy masz zamiar zrobić każdy z nich, albo w ciągu tego dnia lub w ciągu tego tygodnia, w zależności od tego, co trzeba zrobić. Jak praca przychodzi, po prostu patrzysz na swój harmonogram i wybierasz czas, aby to zrobić.

Kiedy zdecydujesz się na tę technikę zarządzania czasem, jesteś rzeczywiście dopasowanie zadań w, a nie obiecując masz zamiar zrobić je bez pracy, czy masz czas, czy nie.

Minusem jest to, że trzeba zapewnić co Planujesz w dzień jest realistyczny i trzeba również zaoszczędzić trochę czasu na zadania, które mogą przyjść na swój sposób nieoczekiwanie.

Planowanie może działać bardzo dobrze, ale to wszystko zależy od bycia realistą.

Który jest najlepszy pod względem zarządzania czasem?

To osobisty wybór, ale obie opcje działają dobrze.

To dobry pomysł, aby spojrzeć na różne do listy aplikacji i zobaczyć, czy któreś z nich do Ciebie przemawiają. Daj im spróbować, a następnie zdecydować się na starą wersję mody i spróbować, że zbyt. Znalezienie idealnej Technika zarządzania czasem jest naprawdę o próbach i błędach w niektórych aspektach, ale planowanie jest również czymś, co powinieneś spróbować.

Tak długo, jak utrzymujesz poczucie elastyczności do swojego dnia, na wypadek, gdyby pilne zadanie pojawiło się, obie opcje pozwolą ci przejąć kontrolę nad swoim obciążeniem pracą i dlatego poczujesz się spokojniejszy i szczęśliwszy, siedząc w swoim wykonawczym fotelu biurowym dzień w dzień.

Zobacz również
Wybór drukarki

Elastyczna praca jest z pewnością na topie. Coraz więcej pracowników wybiera nietradycyjny sposób pracy, starając się osiągnąć równowagę między życiem domowym i zawodowym. To prawda...

Co jesz na śniadanie? Sięgasz po płatki śniadaniowe, tłustego smażonego czy może jesteś zwolennikiem tostów? Śniadanie jest powszechnie znane jako najważniejszy posiłek dnia i zapewnienie...

Inwestowanie w pracowników nie ma nic wspólnego z pieniędzmi, a wszystko z wysiłkiem. Robienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby dni Twoich pracowników przy biurku były wygodne, wymagające...