6 stycznia 2016 Działanie i konserwacja niszczarki
Kilka słów o konserwacji niszczarki

Niszczarki, które wyposażone są w noże tnące w ścinki będą wymagały smarowania przy użyciu specjalnego oleju. Doświadczenie pokazuje, że nie powinno się również dyskryminować sprzętów paskowych. Smarowanie można wykonać w dwóch formach. Niektórzy decydują się od razu na noże lać olej inni wybierają metodę, w której olej jest na arkuszach do niszczenia i wkłada się je do szczeliny podawczej, tak by w ten sposób olej rozprowadził się po nożach tnących na całej powierzchni. jest to prosta kwestia, o którą warto dbać, ponieważ dzięki temu zabezpieczymy się przed spadkiem wydajności oraz głośniejszą pracą sprzętu.

Jeśli ktoś woli lanie oleju na arkusze może także wybrać specjalne produkty w postaci arkuszy konserwacyjnych. Mamy także niektóre niszczarki, które mają specjalny system, w którym same będą się oliwić po zniszczeni kilkuset stron papieru. Niezależnie od tego zawsze można też samodzielnie oliwienie uruchomić. Uwagi końcowe Użytkowanie niszczarki to nie cel sam w sobie, ale służy budowaniu bezpieczeństwa dla firmy. Dlatego powinno się minimalizować możliwość odtworzenia informacji przez osoby postronne. Do niszczarek paskowych trzeba wkładać tak papier, by cięcie było prostopadle do linii tekstu. Dalej powinno się takie ścinki nieco wymieszać. Jeśli się da to można je także zniszczyć w ramach obróbki termicznej, ale nie zawsze są ku temu odpowiednie warunki. Zawsze taż starajmy się sprawdzać co niszczymy, tak by nie stracić ważnych dla nas papierów przez swoją własną nieuwagę.

Zobacz również
Działanie i konserwacja niszczarki

Pod tym kątem można wyróżnić dwie kategorie: • Paskowe – to niszczarki, które są najczęściej tańsze i gwarantują mniejszy hałas i będą w stanie przeciąć jednorazowo więcej...