20 sierpnia 2022 Wybór drukarki
Top 5 Meble biurowe Must Haves dla zwinnego miejsca pracy

Jeśli chcesz iść w kierunku pracy zwinnej, musisz zacząć przyglądać się projektowi swojego biura.

Zwinne przestrzenie robocze są podzielone na konkretne strefy, np. strefy ciszy, strefy współpracy, aby zapewnić, że różne zadania mogą być wykonywane bez zakłócania pracy innych osób, a tym samym stworzyć wygodne i harmonijne miejsce pracy. Oznacza to jednak, że musisz dokładnie zaplanować swoją nową zwinną przestrzeń.

Aby poznać kilka pomysłów, sprawdź poniższą infografikę.

Źródło - https://lab.getapp.com/agile-workplace-design/

Cały sens zwinnej przestrzeni roboczej polega na tym, że jest to elastyczne miejsce pracy i pozwala pracownikom na swobodę ruchu i wybór miejsca, w którym spędzają swój dzień. Oznacza to, że w każdej strefie trzeba mieć różne rodzaje mebli biurowych, aby ułatwić główny cel tego obszaru.

Jakie są więc 5 najważniejszych elementów wyposażenia biura dla nowego, zwinnego miejsca pracy?

  1. Budki - Budki są bardzo elastycznym typem mebli i mogą być używane w różnych strefach. Na przykład, mogą być używane w cichym miejscu lub w przestrzeni do odpoczynku dla kogoś, kto chce się szybko rozerwać. Mogą być również wykorzystywane do współpracy na małą skalę i szybkich spotkań.
  2. Ergonomiczne meble - szczególnie w strefach ciszy, gdzie ludzie będą prawdopodobnie siedzieć przy biurkach i korzystać z komputerów przez dłuższy czas, należy pomyśleć o ergonomicznych meblach, takich jak krzesła. Oznacza to, że każdy może korzystać z tego biurka i może po prostu dostosować krzesło do swoich potrzeb, co pozwoli ograniczyć bóle i problemy układu mięśniowo-szkieletowego w przyszłości.
  3. Stoły o regulowanej wysokości - W miejscach współpracy warto umieścić stoły o regulowanej wysokości lub biurka o regulowanej wysokości. Pomoże to pracownikom zwiększyć aktywność w ciągu dnia pracy, a także może pomóc w rozwoju pomysłów dzięki dodatkowemu skupieniu i koncentracji.
  4. Kolorowe meble na przerwę - dobrym pomysłem jest umeblowanie przestrzeni na przerwę w kolorowy i zabawny sposób. Jest to szczególny obszar, który musi być nieco inny od reszty projektu i wystroju biura, aby pomóc ludziom poczuć, że "uciekają" od biura, kiedy przybywają do tej strefy. Znajdziesz wiele różnych innowacyjnych projektów mebli breakout do wyboru.
  5. Panele akustyczne - Jak sama nazwa wskazuje, strefa cicha musi być cicha. Należy upewnić się, że strefy ciszy znajdują się z dala od stref współpracy, ale może się również okazać, że nie można ich umieścić wystarczająco daleko. W takim przypadku panele akustyczne są doskonałym wyborem, ponieważ pochłaniają część hałasu z otoczenia i ułatwiają koncentrację bez rozpraszania się. Oczywiście, jest to także odrobina spokoju dla pracowników, którzy prowadzą burzę mózgów i współpracują, ponieważ mogą to robić swobodnie, nie martwiąc się, że przeszkadzają innym kolegom.

To, jak zaprojektujesz swoje zwinne miejsce pracy, zależy tak naprawdę od Ciebie i chociaż istnieją określone strefy, które składają się na tradycyjny projekt, nie musisz mieć ich wszystkich, jeśli po prostu nie masz miejsca. Jednak patrząc na różne opcje mebli biurowych, które pomogą stworzyć wygodny i produktywny obraz jest kluczowy.

Upewnij się, że masz dużo świeżego powietrza przychodzącego do biura i naturalnego światła i spójrz na wystrój też. Zwinne miejsce pracy ma być podnoszące na duchu, kreatywne, elastyczne i pozytywne, więc musisz pomyśleć o kreatywnych kolorach, wygodnych meblach, roślinach biurowych tu i tam oraz nowoczesnym i podnoszącym na duchu projekcie, który ma natychmiastowy wpływ, gdy ktoś wchodzi do przestrzeni. Oczywiście, jest to również bardzo imponujące dla odwiedzających, co może pomóc Ci stworzyć kluczowe pierwsze wrażenie, które może przynieść dodatkowy biznes na Twojej drodze.

Zobacz również
Wybór drukarki

Elastyczna praca jest z pewnością na topie. Coraz więcej pracowników wybiera nietradycyjny sposób pracy, starając się osiągnąć równowagę między życiem domowym i zawodowym. To prawda...

Co jesz na śniadanie? Sięgasz po płatki śniadaniowe, tłustego smażonego czy może jesteś zwolennikiem tostów? Śniadanie jest powszechnie znane jako najważniejszy posiłek dnia i zapewnienie...

Inwestowanie w pracowników nie ma nic wspólnego z pieniędzmi, a wszystko z wysiłkiem. Robienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby dni Twoich pracowników przy biurku były wygodne, wymagające...