18 lipca 2022 Wybór drukarki
Jak zarządzanie czasem i produktywność działają ręka w rękę

Ostatecznym celem każdej firmy jest osiąganie zysków, aby w przyszłości móc się rozwijać.

Dla pracownika jednak priorytety mogą być nieco inne.

Oczywiście wszyscy chcemy pomóc firmie odnieść sukces, ale robiąc to chcemy trafić w nasze terminy i cele, chcemy mieć kontrolę nad naszym obciążeniem pracą, a jednocześnie chcemy cieszyć się czasem spędzonym przy biurku.

Spędzamy dużą ilość czasu we współczesnym otoczeniu biurowym, więc oczywiście musi być ono przyjemne i lubiane w jak największym stopniu!

Mając to na uwadze, zbadajmy bardzo interesujący temat, który faktycznie pomaga zrozumieć sposoby, w jakie można przejąć kontrolę nad swoim obciążeniem pracą, a tym samym zmniejszyć stres i czuć się lepiej podczas czasu spędzanego przy biurku!

Czym jest zarządzanie czasem i jak wpływa na produktywność?

Dla firmy produktywność to wynik. Może to być liczba sprzedawanych jednostek, może to być liczba zadowolonych klientów w każdym miesiącu, może to być liczba trafionych celów. Produktywność to bardzo szeroki temat, który jest mierzony na różne sposoby przez różne firmy.

Dla pracownika produktywność to ilość pracy, jaką wykonuje każdego dnia i jak bardzo jest ona dokładna. Na przykład, możesz wykonywać zadanie za zadaniem, ale jeśli popełniasz błędy i jest to pełne nieścisłości, nie jest to wysokiej jakości i dlatego nie jesteś produktywny. Na wiele sposobów można powiedzieć, że mierzysz produktywność liczbą wykonanych zadań, pomniejszoną o błędy, aby dać ci pełny obraz.

Zarządzanie czasem pomaga ci zorganizować zadania, które musisz wykonać, aby zmieścić się w godzinach pracy, ale także zapewnić, że masz wystarczająco dużo czasu, aby spędzić na każdym z nich. Możesz upakować kilka zadań, ale jeśli nie dasz sobie realistycznej ilości czasu na skupienie się na każdym z nich, nie będzie to działać.

W takim przypadku poznanie strategii zarządzania czasem jest niezbędne.

Dzięki temu zrozumiesz, ile czasu zajmuje każde zadanie, zaplanujesz wszystko zgodnie z tą ilością czasu, a także pozwolisz sobie na odrobinę wytchnienia, na wypadek gdyby inne pilne zadanie niespodziewanie pojawiło się na Twojej drodze.

Oczywiście, siedzenie na swoich krzesłach kierowniczych i próba pracy jak najwięcej w ciągu dnia może również powodować stres. Jeśli nie panujesz nad swoim czasem, przekonasz się, że zbyt łatwo się on wymyka, przez co zastanawiasz się, jak zmieścisz się w zadaniach, które musisz wykonać. Oznacza to, że będziesz przytłoczony, zestresowany i przez to bardzo nieproduktywny. Będziesz też być niezdrowe w wyniku.

Korzystanie z list do zrobienia, planowanie i inne metody mogą pomóc Ci uzyskać kontrolę, nauczyć się konkretnych produktywnych czasach i pracy wszystko w swoim harmonogramie w sposób, który pasuje do Ciebie.

To, panie i panowie, czyni cię produktywnym!

Każdy pracuje inaczej

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że jedna konkretna strategia zarządzania czasem może nie działać dla Ciebie, ale może działać cudownie dobrze dla Twojego sąsiada z biura, przy ich biurku. Każdy ma swój osobisty sposób pracy, a to oznacza, że konkretne strategie będą się różnić w zależności od osoby.

To naprawdę sprowadza się do zrozumienia znaczenia zarządzania czasem i znalezienia sposobu zarządzania czasem, który nie tylko pozwala ci zrobić więcej w godzinach, które masz, ale który również motywuje cię do osiągnięcia więcej w tym samym czasie. Robiąc to, zwiększasz swoje ogólne szczęście i zdrowie, jednocześnie zapewniając, że firma dostaje to, czego potrzebuje - produktywność.

Rozejrzyj się i sprawdź różne techniki zarządzania czasem. Wypróbuj kilka z nich i dowiedz się, które działają dla Ciebie, a które nie. W końcu zdecydujesz się na jedną lub dwie, które będziesz mógł stosować regularnie, co pozwoli ci poczuć się w pełni kontrolować swoje obciążenie pracą na co dzień.

Zobacz również
Wybór drukarki

Elastyczna praca jest z pewnością na topie. Coraz więcej pracowników wybiera nietradycyjny sposób pracy, starając się osiągnąć równowagę między życiem domowym i zawodowym. To prawda...

Co jesz na śniadanie? Sięgasz po płatki śniadaniowe, tłustego smażonego czy może jesteś zwolennikiem tostów? Śniadanie jest powszechnie znane jako najważniejszy posiłek dnia i zapewnienie...

Inwestowanie w pracowników nie ma nic wspólnego z pieniędzmi, a wszystko z wysiłkiem. Robienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby dni Twoich pracowników przy biurku były wygodne, wymagające...