2 sierpnia 2022 Wybór drukarki
4 sposoby mierzenia motywacji w miejscu pracy

Motywacja w miejscu pracy to coś, co każdy pracodawca chce stworzyć.

Dlaczego?

Ponieważ zmotywowani pracownicy robią więcej! Więcej myślą, więcej działają, wymyślają różne propozycje i odpowiedzi na problemy, a w rezultacie rośnie produktywność. W wyniku produktywności, masz również bardziej dochodowy obraz również.

To jest win-win wokół na wiele sposobów, ponieważ bardziej zmotywowany pracownik jest do osiągnięcia, tym szczęśliwsi są, zdrowsze są i bardziej prawdopodobne, że są one osiągnąć swój potencjał i trafić cele, które chcą osiągnąć w swojej karierze.

Możesz zrobić wiele, aby stworzyć motywację wśród swoich pracowników. Zrozumienie różnych teorii motywacji w miejscu pracy może pomóc, ale są też prostsze sposoby na stworzenie poczucia pilności i ekscytacji. Zobacz ten film, który pokazuje kilka sposobów motywowania pracowników.

Kiedy już zauważysz, że motywacja wzrasta, jak możesz ją zmierzyć?

Na nic zdadzą się próby stworzenia czegoś, jeśli nie możesz sprawdzić, czy Twoja strategia rzeczywiście działa! To trochę tak jak z mierzeniem szczęścia w miejscu pracy, nie możesz go zobaczyć, więc bardzo trudno jest uzyskać solidny pomiar.

Motywacji nie widać, nie można jej zmierzyć w postaci liczb i wykresów, ale można ją poczuć. Rezultaty można również zobaczyć w czasie. Tak więc, kiedy wprowadzasz strategie, aby spróbować bardziej zmotywować swoich pracowników, lepiej jest spojrzeć na wyniki, które otrzymujesz z powrotem po pewnym czasie, niż próbować mierzyć je w kategoriach liczb. Kilka sposobów, w jakie możesz spróbować uzyskać obraz tego, jak zmotywowani są twoi pracownicy, to:

  1. Zapytaj swoich pracowników poprzez ankiety - Nie można naprawdę zrobić ankiet zbyt często, w przeciwnym razie, odpowiedzi nie będą naprawdę pokazać trend, ale być może co sześć miesięcy do roku, zrobić ankietę pracowniczą. Upewnij się, że jest ona anonimowa, w przeciwnym razie pracownicy mogą być zniechęceni do szczerości w kwestii swoich poglądów, i zadawaj konkretne pytania dotyczące rzeczy, które chcesz zmierzyć i dowiedzieć się więcej. Możesz zadać pytania dotyczące motywacji i poprosić pracowników, aby ocenili swój poziom motywacji w miejscu pracy w skali od 0 do 10.
  2. Przyjrzyj się absencji i jej przyczynom - Czy choroba w miejscu pracy rośnie czy maleje? To normalne, że czasami chorujesz, ale jeśli zauważysz, że absencja maleje, może to być dobry znak, że masz bardziej zmotywowanych pracowników, co wiąże się również z wyższym morale. Przyjrzyj się przyczynom absencji, kiedy już wystąpią, i sprawdź, czy stres i niepokój również maleją czy rosną.
  3. Czy wydajność rośnie? - O wiele łatwiej jest zmierzyć wzrost i rentowność firmy niż cokolwiek innego, ale można zmierzyć produktywność. Kiedy produktywność zaczyna rosnąć, jest prawdopodobne, że Twoi pracownicy czują się bardziej zmotywowani w swoich rolach.
  4. Jak wiele nowych propozycji pochodzi od Twoich pracowników? - Innym użytecznym sposobem mierzenia motywacji w miejscu pracy jest przyjrzenie się liczbie nowych sugestii i pomysłów, które pochodzą z okolic nowoczesnych stołów zarządu. Czy pracownicy wnoszą więcej do sesji współpracy? Czy zauważasz więcej innowacyjnych pomysłów i kreatywnych rozwiązań, które pojawiają się na Twojej drodze? Jest to bezpośredni wynik wzrostu pewności siebie, morale i motywacji.

Chociaż nie można zmierzyć motywacji w kategoriach konkretnych statystyk i liczb, można uzyskać poczucie tego, co się dzieje i jak zmotywowani są pracownicy. Pracując nad tym, jak poprawić motywację w miejscu pracy, musisz upewnić się, że traktujesz swoich pracowników z szacunkiem i życzliwością, że zapewniasz im wygodne środowisko pracy, którego potrzebują, z ergonomicznymi meblami i inspirującym wystrojem, a także musisz skupić się na nagrodach i pochwałach.

Dzięki temu z pewnością zauważysz, że morale rośnie, a motywacja do osiągnięcia wspólnego celu w biurze jest również wyższa.

Zobacz również
Wybór drukarki

Elastyczna praca jest z pewnością na topie. Coraz więcej pracowników wybiera nietradycyjny sposób pracy, starając się osiągnąć równowagę między życiem domowym i zawodowym. To prawda...

Co jesz na śniadanie? Sięgasz po płatki śniadaniowe, tłustego smażonego czy może jesteś zwolennikiem tostów? Śniadanie jest powszechnie znane jako najważniejszy posiłek dnia i zapewnienie...

Inwestowanie w pracowników nie ma nic wspólnego z pieniędzmi, a wszystko z wysiłkiem. Robienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby dni Twoich pracowników przy biurku były wygodne, wymagające...